नेकपा प्रदेश ५ ले विभागहरुको विस्तार गर्दै ६ सय ३ जनालाई दियो जिम्मेबारी (विवरणसहित)


बुटवल : नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रदेश नं. ५ ले आफु मातहतका विभागहरुको विस्तारसँगै एकता प्रकृयाका सम्पूर्ण कार्यहरु पुरा गरेको छ । नेकपा प्रदेश कार्यालयको बैठकले विभिन्न २८ वटा विभागमा विभिन्न जिल्लाका ६०३ जनालाई थप जिम्मेवारी दिएको छ ।

नेकपा प्रदेश ५ ले १ वर्षको अन्तरालमा प्रदेश अन्तर्गतका १२ वटा जिल्ला कमिटी, १०९ वटा स्थानीय पालिका कमिटी गठन गरिसकेको छ भने वडा कमिटी निर्माणका लागि सम्बन्धित स्थानीय पालिका कमिटीलाई जिम्मेवारी दिएको थियो । प्रदेश कमिटीले प्रदेश स्तरमा सल्लाहकार कमिटी जेष्ठ कम्युनिष्ट मञ्च कमिटी यस अघि नै गठन गरिसकेको थियो । 

प्रदेश कमिटीका विभाग र विभागमा मनोनित सदस्यहरु यसप्रकार रहेका छन् :-  

१. संगठन  विभाग – प्रमुख भुमिश्वर ढकाल रुपन्देही, उपप्रमुख राजबहादुर बुढा रोल्पा, सदस्यहरु शिवराज सुवेदी रुपन्देही, आइपी खरेल बाँके, कुमार दशौदी रोल्पा, कृष्ण अधिकारी प्युठान, कृष्ण पौडेल कपिलवस्तु, चेतनारायण आचार्य अर्घाखाँची, झविलाल पोखरेल कपिलवस्तु, टिकाराम खड्का दाङ, ठाकुर बि.क. अर्घाखाँची, तुल्सीराम पुन दाङ्ग, तुल्सीराम शर्मा प्युठान, नारायण आचार्य पाल्पा, बिरबहादुर कार्की गुल्मी, बिष्णु शाह कपिलवस्तु, भवनकुमार थारु बर्दिया, भविश्वर तिवारी परासी, भिम के.सी. बर्दिया, मधुकृष्ण पन्त गुल्मी, मेघबहादुर श्रेष्ठ रुकुम, राधाकृष्ण कडेल पाल्पा, सतमान पुन रुकुम, सुरेन्द्र घर्ति रोल्पा । 

२. कोष तथा आर्थिक ब्यवस्थापन विभाग – प्रमुख बलराम अधिकारी कपिलवस्तु, उपप्रमुख रिज्जु श्रेष्ठ रुपन्देही, सदस्यहरु अनन्त सिलवाल पाल्पा, कमला बेल्वासे कपिलवस्तु, कृष्ण सापकोटा कपिलवस्तु, खुमानन्द भुसाल परासी, गंगा के.सी. प्युठान, गंगाबहादुर थापा बर्दिया, तुल्सी तिमिल्सिना बर्दिया, देवसिंह खड्का रुकुम पुर्व, धु्रर्व खरेल रुपन्देही, पदम मल्ल रुकुम, बलिभद्र राना दाङ, बाबु खड्का अर्घाखाँची, बिमल शर्मा परासी, मौलाना जब्बर मन्जुरी बाँके, रेश्मा गिरी प्युठान, लक्ष्मण ज्ञवाली रुपन्देही, लक्ष्मण भण्डारी कपिलवस्तु, लोकबहादुर गौतम गुल्मी, सुरेन्द्र बर्मा रुपन्देही, हरि मल्ल रोल्पा, हुमबहादुर बि.क. पाल्पा । 

३. निर्वाचन विभाग – प्रमुख मेनका पोखरेल दाङ, उपप्रमुख निमकान्त डाँगी रोल्पा, सदस्यहरु बालकृष्ण पाण्डे रुपन्देही, आनन्द भुसाल परासी, इमरान खान बाँके, किरण गौतम रुकुम, कृष्ण आचार्य बर्दिया, कृष्ण खनाल रुपन्देही, खड्गसिंह थापा रुकुम, चक्रबहादुर क्षेत्री कपिलवस्तु, चन्द्रबहादुर खड्का कपिलवस्तु, जगत खड्का अर्घाखाँची, डिल्ली पौडेल प्युठान, देविप्रसाद रिजाल प्युठान, यमलाल खनाल रुपन्देही, रामप्रसाद न्यौपाने कपिलवस्तु, लेखनाथ पौडेल रुपन्देही, शान्ति बि.क. पाल्पा, शिव पौडेल रुपन्देही, शिवदत्त लामिछाने बर्दिया, श्यामकुमार आचार्य दाङ, हरिप्रसाद घिमिरे पाल्पा । 

४. उद्योग तथा वाणिज्य विभाग – प्रमुख भोजप्रसाद श्रेष्ठ रुपन्देही, उपप्रमुख हरिसरा घर्ति रोल्पा, सदस्यहरु एजाज आलम रुपन्देही, केशर गिरी बाँके, टंक धामी बाँके, तारा सुनार अर्घाखाँची, दुर्गा चन्द बोहोरा गुल्मी, दुर्गा पाण्डे गुल्मी, देवबहादुर बुढा रोल्पा, देवि पाण्डे कपिलवस्तु, नरबहादुर अधिकारी दाङ, नरेश्वर लम्साल प्युठान, प्रकाश रायमाझी पाल्पा, प्रेम श्रेष्ठ पाल्पा, बालकृष्ण लामिछाने बर्दिया, बालाजु श्रेष्ठ प्युठान, बालाराम भट्टराई रुपन्देही, बिमल पौडेल परासी, भोला पराजुली परासी, माधव अधिकारी दाङ, मोतिलाल पाण्डे रुपन्देही, मोल्टी पुन रुकुम, राजेन्द्रप्रसाद पन्थी रुपन्देही, रामप्रसाद घिमिरे अर्घाखाँची, लक्ष्मी सारु कपिलवस्तु । 

५. कृषि तथा भुमि सुधार विभाग – प्रमुख आरती पौडेल बाँके, उपप्रमुख जगत घर्ति रुकुम पुर्व, सदस्यहरु अमरबहादुर बिष्ट प्युठान, ऋषिराम रोका रोल्पा, कौशिल्या सिंह बर्दिया, खड्गबहादुर ओली रोल्पा, गुनबहादुर लम्तरी पाल्पा, चक्र पन्थी परासी, ज्ञानेश्वर घिमिरे गुल्मी, डासुराम पाण्डे रुपन्देही, दिलबहादुर जि.सी. प्युठान, देवबहादुर बुढा रुकुम, देवबहादुर रायमाझी अर्घाखाँची, धर्म रोकाय बाँके, पिरु थारु बर्दिया, बाबुराम सापकोटा कपिलवस्तु, भिमकान्त पौडेल रुकुम पुर्व, माया भुसाल अर्घाखाँची, मिनप्रसाद घिमिरे पाल्पा, यमलाल आचार्य कपिलवस्तु, रणबहादुर पुजाली दाङ्ग, लक्ष्मण शर्मा दाङ्ग, लेखनाथ पौडेल परासी, श्याम प्रजापति कपिलवस्तु र हर्केबहादुर कार्की कपिलवस्तु । 

६. खानेपानी तथा सरसफाई विभाग – प्रमुख रुद्र बञ्जाडे कपिलवस्तु, उपप्रमुख कमला रिजाल प्युठान, सदस्यहरु ओमप्रकाश चौधरी कपिलवस्तु, कृष्ण पाण्डे परासी, केशवराज पोखरेल प्युठान, गोपाल गिरी बाँके, छत्र डाँगी रोल्पा, जुद्धबहादुर थापा पाल्पा, देविराम पराजुली गुल्मी, धनन्जय पौडेल परासी, नजिर मिया अर्घाखाँची, नमराज लामिछाने दाङ्ग, नरबहादुर खड्का बर्दिया, नारायण लम्साल बाँके, निमबहादुर बि.क. प्युठान, नुरे मुसलमान कपिलवस्तु, प्रकाश विश्वकर्मा रुपन्देही, बिमला पाण्डे गुल्मी, बिष्णु अर्याल परासी, भुमिका परियार बर्दिया, रामजी अर्याल कपिलवस्तु, लिला सुनार रोल्पा, शालिकराम भण्डारी रुपन्देही, सिता वली दाङ्ग, सुर्यप्रसाद भुसाल अर्घाखाँची । 

७. जलस्रोत, सिंचाई तथा उर्जा विभाग – प्रमुख होमप्रकाश श्रेष्ठ रुकुम, उपप्रमुख यमुना भुसाल अर्घाखाँची, सदस्यहरु कैलाश यादव परासी, खड्गबहादुर खड्का बर्दिया, खेमनारायण गुरौ परासी, चुडामणी भुसाल अर्घाखाँची, जगन्नाथ ढकाल गुल्मी, जिवलाल पौडेल कपिलवस्तु, तुलबहादुर थापा प्युठान, तुल्सी सुनार रोल्पा, देवबहादुर सुनार दाङ, धनबहादुर घर्ति रुकुम, पर्सुराम चौधरी बाँके, भरत रेग्मी रुपन्देही, भलुई राजभर परासी, मगनसिंह थापा बाँके, मेघनाथ पौडेल रुपन्देही, मेघबहादुर ज्ञवाली अर्घाखाँची, यमबहादुर कुँवर गुल्मी, रामऔतार यादव कपिलवस्तु, लक्ष्मी चौधरी बर्दिया, विजयसिंह के.सी.प्युठान, हरि थापा क्षेत्री रुकुम, हरेराम भण्डारी पाल्पा, हिरा गिरी गुल्मी ।

८. उपभोक्ता हित तथा आपूर्ति विभाग – प्रमुख सावित्रा अर्याल रुपन्देही, उपप्रमुख छमकुमारी खनाल अर्घाखाँची, सदस्यहरु कमल तिमिल्सिना पाल्पा, गिरी पाण्डे गुल्मी, गोपाल गैरे अर्घाखाँची, टंक बस्याल बाँके, टिका काफ्ले पाल्पा,तेजप्रसाद घिमिरे पाल्पा, निलकण्ठ कडेल बर्दिया, पूर्णचन्द्र पाण्डे रुपन्देही, प्रेमराज ओली दाङ्ग, बालकृष्ण ओली बर्दिया, बिनोद के.सी. रुकुम, बिर्खबहादुर बुढा रुकुम, भरतराम भट्टराई रुपन्देही, मधुसुदन अर्याल परासी, राधिका गौतम कपिलवस्तु, रामजी कुर्मी कपिलवस्तु, रुद्र सोनाम अर्घाखाँची, शिवकुमार पाठक रुपन्देही, सतिस शर्मा दाङ, सावित्रा आचार्य गुल्मी, सुनिल शाही लेकाली प्युठान र होमप्रकाश सुवेदी बाँके । 

९. न्याय, कानुन तथा मानव अधिकार विभाग – प्रमुख पितबहादुर एमसी प्युठान, उपप्रमुख पवित्रा पौडेल अर्घाखाँची, सदस्यहरु अनिरुद्र गिरी दाङ्ग, अर्जुन सुवेदी बर्दिया, कमल मलेगो रुपन्देही, टोपबहादुर खड्का रुकुम पुर्व, डा.शिवराज पण्डित प्युठान, तोयनाथ मरासिनी गुल्मी, प्रेम खनाल कपिलवस्तु, बाबुराम पौडेल परासी, बासुदेव ज्ञवाली बाँके, बिनोद कार्की पाल्पा, भुपेन्द्र बुढा रुकुम, भोजराज पाण्डे अर्घाखाँची, माया आचार्य दाङ, मिनप्रसाद पोखरेल कपिलवस्तु, रमाकान्त घिमिरे कपिलवस्तु, राधेश्याम चौधरी बाँके, राममणी भुर्तेल रुपन्देही, लिलाधर मरासिनी रुपन्देही, शान्ति बस्याल पाल्पा, सन्दिप आचार्य प्युठान, सुर्दशन पन्थ परासी, सोम खड्का बर्दिया, ज्ञानबहादुर क्षेत्री अर्घाखाँची । 

१०. पर्यटन प्रवद्र्धन तथा नागरिक उड्डयन विभाग – प्रमुख भिम के.सी. बर्दिया, उपप्रमुख गोविन्द पुन रोल्पा सदस्यहरु कृष्ण वाग्ले बर्दिया, कृष्णलाल चौधरी बाँके, केशव पौडेल पाल्पा, जनक रोका रोल्पा, जुद्धबहादुर कुँवर प्युठान, टंकबहादुर थारु बर्दिया, टिकाराम भण्डारी परासी, धनिश्वर बस्याल पाल्पा, निर्माण बुढा रुकुम, पूर्णचन्द्र उपाध्याय बाँके, पोमनारायण पौडेल कपिलवस्तु, प्रेमबहादुर बस्नेत रुपन्देही, प्रेमलाल सापकोटा बाँके, बैकुण्ठ के.सी. प्युठान, भागिराम चौधरी दाङ, महेश के.सी. रुकुम पुर्व, माधव नेपाल रुपन्देही, रिता के.सी. अर्घाखाँची, रुद्र पोखरेल अर्घाखाँची, लोकबहादुर श्रेष्ठ परासी, हरि ज्ञवाली गुल्मी, हरिस खनाल कपिलवस्तु, हिराध्वज शाह रुपन्देही । 

११. प्रचार तथा प्रकाशन विभाग – प्रमुख झपेन्द्र जि.सी. पाल्पा, उपप्रमुख कृष्ण घिमिरे प्युठान, सदस्यहरु अमर चौहान पाल्पा, अशोक खनाल अर्घाखाँची, एकराज चौधरी बर्दिया, गोपिराम ज्ञवाली परासी, जे. पाण्डे बाँके, जे.एन.सागर दाङ, डक्ट धिताल बाँके, तिलक महत गुल्मी, दिनेश पाण्डे रुपन्देही, नरेश के.सी. दाङ्ग, नविन लोचन रोल्पा, प्रदिप आचार्य रुपन्देही, बुद्धिराज पौडेल बर्दिया, बेचु गौड परासी, भरत के.सी. रुपन्देही, यानेन्द्र जि.सी. रुपन्देही, राजेश अर्याल पाल्पा, लालबहादुर भण्डारी कपिलवस्तु, लोकेन्द्र के.सी. रुकुम, शेरबहादुर के.सी. रुपन्देही, सर्जना कार्की रुकुम, हरिप्रसाद ओली रोल्पा र हिमबहादुर जि.सी.अर्घाखाँची । 

१२. प्रादेशिक मामला विभाग – प्रमुख मानबहादुर थारु बर्दिया, उपप्रमुख रिमा नेपाली रोल्पा, सदस्यहरु डिवी बस्नेत रुपन्देही, कृष्ण के.सी. प्युठान, कृष्ण पोखरेल कपिलवस्तु, खड्गबहादुर के.सी.गुल्मी, जर्मन चौधरी दाङ, टिकाराम घिमिरे रुपन्देही, तेजेन्द्र खाम रुकुम, दामोदर घिमिरे रुपन्देही, दिनेश साहनी परासी, धनबहादुर सिंजापति पाल्पा, धर्म अधिकारी, प्रेम कुँवर गुल्मी, मधुसुदन रिजाल बाँके, योगेन्द्र भुसाल अर्घाखाँची, रमेश अधिकारी, रमेश थापा बर्दिया, सहजराम यादव दाङ, सुरेश कुर्मी  कपिलवस्तु, सुर्यप्रसाद भुसाल अर्घाखाँची र हरिदेव गिरी बर्दिया । 

१३. पार्टी स्कुल विभाग – प्रमुख नारायण अधिकारी प्युठान, उपप्रमुख बलबहादुर आचार्य रुपन्देही, सदस्यहरु अर्जुन पौडेल बाँके, खेमराज खनाल कपिलवस्तु, टेकबहादुर बुढा रुकुम, डायमण्ड रिजाल प्युठान, दयाराम भट्टराई पाल्पा, नन्दलाल शर्मा रुकुम, नारायण पाण्डे (सन्तोषी) अर्घाखाँची, नारायण प्रसाद ढकाल पाल्पा, प्रकाश ओली रोल्पा, प्रदिप पाण्डे अर्घाखाँची, बलबहादुर पाण्डे रुपन्देही, बलराम भुजेल बर्दिया, बिमला के.सी. बर्दिया, भरत पोखरेल रुपन्देही, मिलन एस.सी. प्युठान, लेखनाथ भण्डारी रुपन्देही, लोकबहादुर डाँगी रोल्पा, वाई. वि. आले बाँके, शम्भु ज्ञवाली गुल्मी, सिता घिमिरे कपिलवस्तु र हरि बेल्वासे दाङ । 

१४. पुस्तकालय तथा अभिलेख – प्रमुख युवराज के.सी.दाङ्ग, उपप्रमुख जानकी न्यौपाने रुपन्देही, सदस्यहरु अजिरमान घर्ति रुकुम, कल्पना थारु बर्दिया, कविराज ज्ञवाली कपिलवस्तु, किरण ढकाल बाँके, कृष्ण भुसाल रुपन्देही, गणेश घिमिरे रुपन्देही, चन्द्रकान्त चापागाई परासी, छविलाल बि.क.गुल्मी, जिवन आचार्य अर्घाखाँची, दुर्गाप्रसाद अधिकारी पाल्पा, देविराम घिमिरे गुल्मी, नारायण तिवारी परासी, नारायण पाण्डे परासी, पिताम्बर रवास कपिलवस्तु, प्रकाश डाँगी रुकुम, प्रेम सापकोटा बाँके, भागिरथी प्रधान गुल्मी, मणि भट्टराई रुपन्देही, माधव पौडेल प्युठान, शेरबहादुर के.सी.गुल्मी । 

१५. भौतिक पुर्वाधार तथा यातायात विभाग – प्रमुख रामजी घिमिरे अर्घाखाँची, उपप्रमुख जुनकुमारी रोका रुकुम, सदस्यहरु अमर चौधरी दाङ्ग, ई–गुरुप्रसाद शर्मा रुकुम, उज्जव गौतम रुपन्देही, ऋषिराम अधिकारी अर्घाखाँची, कर्णबहादुर के.के. बाँके, काजिमान रायमाझी अर्घाखाँची, खड्ग घर्ति रोल्पा, चामबहादुर सुनार गुल्मी, जिवन बञ्जाडे रुपन्देही, टोपबहादुर रायमाझी रुपन्देही, नसिव उल्लाह मुसलमान कपिलवस्तु, नारायण घिमिरे रुपन्देही, पुर्ण पंगेनी कपिलवस्तु, बलबहादुर के.सी. प्युठान, बिनबहादुर खड्का पाल्पा, बिष्णु कार्की पाल्पा, भरतमणी पौडेल अर्घाखाँची, मिनबहादुर थापा बाँके, लक्ष्मण पराजुली गुल्मी, लक्ष्मी भर्तेल रुपन्देही, शोभाराम भण्डारी प्युठान, सुर्यप्रकाश शर्मा दाङ र सुविन बुढा रुकुम । 

१६. युवा तथा खेलकुद विभाग – प्रमुख जोगबहादुर राना दाङ, उपप्रमुख नरेन्द्र पाण्डे बाँके, सदस्य रमेश राना रुपन्देही, उज्वल घिमिरे प्युठान, उमेश खनाल रुपन्देही, करुणा काफ्ले पाल्पा, कालिचरण चौधरी बर्दिया, खगेन्द्र के.सी. पाल्पा, गोपाल जि.सी. प्युठान, गोविन्द आचार्य अर्घाखाँची, जिवन आचार्य पाल्पा, तिजेन्द्र शाह दाङ, दिपक बिष्ट रोल्पा, धर्म थापा बर्दिया, नकुल शाही रुपन्देही, प्रेम पुन रुकुम, बिजय कुँवर कपिलवस्तु, बिजय घर्ति रोल्पा, भक्त के.सी.रुकुम, भरत कडेल परासी, मानबहादुर बि.क. अर्घाखाँची, रमेश थापा बाँके, राजेन्द्र सुनार परासी, श्याम सुवेदी कपिलवस्तु, समसुद्धिन सिद्धिकी बाँके । 

१७. बन तथा वातावरण विभाग – प्रमुख दिपेश थारु बर्दिया, उपप्रमुख शान्ता आचार्य प्युठान, सदस्यहरु अमेरिका हरिजन परासी, कमला ज्ञवाली बर्दिया, कुमार नेपाली रुपन्देही, कृष्ण जिवन तिवारी परासी, कृष्णबहादुर बि.क. पाल्पा, गजेन्द्र गुरुङ्ग बाँके, गिरिराज बाठा दाङ्ग, गोपाल घिमिरे अर्घाखाँची, चन्द्रबहादुर के.सी. प्युठान, टोपबहादुर थापा कपिलवस्तु, दिनानाथ आचार्य रुपन्देही, पदम क्षेत्री अर्घाखाँची, पर्सुराम बुढाथोकी बाँके, भिमबहादुर पुन रोल्पा, मस्त जि.एम.रुकुम, रामराज पोखरेल प्युठान, रेखा शर्मा दाङ, शशि कँवर रोल्पा, शिवलाल पोखरेल गुल्मी, श्रीकृष्ण आत्रेय पाल्पा, हरिराम थारु बर्दिया, हिरालाल अर्याल गुल्मी । 

१८. बिज्ञान तथा प्रविधि विभाग – प्रमुख लिला शर्मा दाङ, उपप्रमुख लक्ष्मी पाठक पाल्पा, सदस्यहरु अरुण क्षेत्री रुपन्देही, कृष्ण रोका रुकुम, केशव पराजुली परासी, खिमानन्द भण्डारी रुपन्देही, टिकाराम पौडेल वाणगंगा, कपिलवस्तु, टेकबहादुर आरसी परासी, तारा नेपाल प्युठान, डा.भोजराज कडेरिया, रुपन्देही, दगोराप्रसाद कुर्मी कपिलवस्तु, दमनकुमार श्रेष्ठ बाँके, दिपक बिश्वकर्मा पाल्पा, दुर्गा बि.क. गुल्मी, देवि भण्डारी रुपन्देही, धु्रव पन्थी अर्घाखाँची, नरेश राना बर्दिया, निरक पोखरेल बाँके, रमेश न्यौपाने परासी, विवेककुमार गौतम रुकुम, सन्तोष बोगटी बर्दिया र हरिनारायण कडेल गुल्मी । 

१९. शिक्षा तथा मानव स्रोत विभाग – प्रमुख सुर्दशन बराल गुल्मी, उपप्रमुख टोपबहादुर ओली रुकुम, सदस्यहरु एकदेव पन्थी बाँके, खिमानन्द पोखरेल प्युठान, गणेश कार्की बाँके, गणेश चौधरी दाङ, छवि नेपाल रुपन्देही, जनक बुढा बर्दिया, जोखबहादुर रोका रोल्पा, ठाकुर खनाल गुल्मी, डा.नारायण बेल्वासे रुपन्देही, डा.सखिसरण सुवेदी रुपन्देही, ढुण्डिराज ज्ञवाली पाल्पा, पशुपति अधिकारी रुपन्देही, बाबुराम आचार्य अर्घाखाँची, बाबुराम बोहोरा गुल्मी, बालाराम ज्ञवाली कपिलवस्तु, बिष्णुभक्त पोखरेल अर्घाखाँची, मनबहादुर के.सी. रोल्पा, रामप्रसाद ढकाल पाल्पा, रुजिधन घर्ति रुकुम, लेखनाथ पौडेल प्युठान, लोकनाथ उपाध्याय रुपन्देही, सन्तोष के.सी. कपिलवस्तु र हेमा बुढाथोकी रुकुम ।

२०. श्रम तथा रोजगार विभाग – प्रमुख गोमादेवी आचार्य रुपन्देही, उपप्रमुख भिमबहादुर ओली दाङ, सदस्यहरु इन्द्रजित यादव कपिलवस्तु, इमबहादुर खड्का रुकुम, केशव गिरी बाँके, गुणानिधि मरासिनी गुल्मी, झनकुमार ढकाल बर्दिया, तुल्सीराम बन्जाडे रुपन्देही, तोयनाथ अधिकारी बर्दिया, दुजमान राना प्युठान, द्धारिका थारु चौधरी कपिलवस्तु, धनप्रसाद तिवारी परासी, नवलकुमार श्रेष्ठ पाल्पा, पवनकुमार ओली रोल्पा, बसन्ता जि.सी. अर्घाखाँची, बिकिरण गौतम दाङ, बिजयप्रकाश उपाध्याय रुपन्देही, बिवी सन्तोषी प्युठान, बिशाल बस्नेत गुल्मी, भरत न्यौपाने अर्घाखाँची, राजकुमार गौतम रुकुम, राजमोहन थारु बाँके, लक्ष्मी भुसाल खरेल परासी, शिवप्रसाद भट्टराई पाल्पा । 

२१. अर्थ तथा योजना विभाग – प्रमुख सिता वौडेल (नवलपरासी), उपप्रमुख धनबहादुर रायमाझी (प्युठान), सदस्यहरु कमल शर्मा नवलपरासी, कृष्ण भट्टराई बर्दिया,  टिकाराम पाण्डे गुल्मी, दयाराम खड्का बर्दिया, दामोदर भुसाल रुपन्देही, नेमकुमार न्यौपाने दाङ, बलराम मिश्र अर्घाखाँची, भक्तबहादुर बि.सी. (ख) बाँके, मदन विष्ट परासी, महामुद मुसलमान कपिलवस्तु, मिनबहादुर अधिकारी बाँके, मेघराज आचार्य रुपन्देही, रमेश शर्मा प्युठान, राजु सेढाई पाल्पा, शिवकुमार गौतम रुकुम, सुनिल श्रेष्ठ रुपन्देही, सुमित्रा घिमिरे कपिलवस्तु, सुर्यबहादुर भट्टराई रुपन्देही, होमराज बस्याल रुपन्देही । 

२२. समाज कल्याण विभाग – प्रमुख पार्वती पुन बाँके, उपप्रमुख पवित्रा पौडेल अर्घाखाँची, सदस्यहरु अन्जना चौधरी बर्दिया, अर्जुन सुनार परासी, कमल बेल्वासे कपिलवस्तु, कमला देउजा दाङ, केशव शर्मा दाङ, गंगालाल प्रधान रुपन्देही, ठाकुर सुनार गुल्मी, तारा पाण्डे रुपन्देही, निलकण्ठ पौडेल रुपन्देही, नेत्रमणी आचार्य प्युठान, बिनोद कुमारी कपिलवस्तु, भिमसेनकुमार घर्ति  प्युठान, मनराज पुन रोल्पा, महेन्द्र गिरी रुपन्देही, मिना बोहोरा गुल्मी, राजेन्द्र सापकोटा बाँके, रामचन्द्र श्रेष्ठ गुल्मी, लिला भट्टराई पाल्पा, लिलामणी गौतम रुकुम, समिक्षा बि.क. परासी, सविना बेगम मुकेरी बाँके, सिता बि.क. अर्घाखाँची र सुगन्धा मल्ल रुकुम । 

२३. सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग – प्रमुख श्याम ढकाल बर्दिया, उपप्रमुख आशबहादुर पुन रोल्पा, सदस्यहरु अर्जुन पोखरेल कपिलवस्तु, उमर हलुवाई बाँके, एकलाल घर्ति  दाङ्ग, कर्णबहादुर बाठा रोल्पा, कृष्ण पन्थी अर्घाखाँची, कृष्ण बैरागी दाङ, कृष्ण भट्टराई बर्दिया, गणेश के.सी. रुकुम, गुमानराज पुलामी प्युठान, चुरामणी खरेल रुपन्देही, टिकाराम भण्डारी पाल्पा, तेजप्रसाद शर्मा कपिलवस्तु, दसरथ पराजुली  बाँके, दिर्घजिवी पोखरेल परासी, दोर्णप्रसाद भुसाल अर्घाखाँची, नरपति काफ्ले गुल्मी, प्रेम शाही पाल्पा, बलबहादुर के.सी. रोल्पा, भिम थापा बर्दिया,  मुक्त थापा प्युठान, मोहन केवट कपिलवस्तु, रविन्द्र हमाल परासी र सन्दिप सापकोटा रुपन्देही । 

२४. सहरी विकास विभाग – प्रमुख सरस्वती गौतम दाङ, उपप्रमुख गेहेन्द्र रिजाल बाँके, सदस्य अम्बिकाप्रसाद डाँगी रुकुम, ऋषि पोखरेल अर्घाखाँची, कमल पाण्डे गुल्मी, कमल पौडेल कपिलवस्तु, खड्गबहादुर खड्का बर्दिया, गोविन्द रेग्मी रुपन्देही, चन्द्रबहादुर थापा परासी, जिवन ज्ञवाली रुपन्देही, डम्बर गहतराज रुपन्देही, डोलराज अर्याल बाँके, नारदमुनी पोखरेल दाङ्ग, बिष्णु थारु विसतिया बर्दिया, भिम कालाकोटी प्युठान, मतिलाल डाँगी रोल्पा, यवाज मिया अर्घाखाँची, लक्ष्मी पाण्डे परासी, हरिकृष्ण गौतम अर्घाखाँची, हेमराज बन्जाडे दाङ, हेमलता अर्याल कपिलवस्तु । 

२५. सामान्य प्रशासन विभाग – प्रमुख पूर्ण के.सी.रोल्पा, उपप्रमुख भवानीशंकर सापकोटा रुपन्देही, सदस्यहरु अन्जना थारु बाँके, गिरिराज शर्मा गुल्मी, टिकाराम पौडेल कपिलवस्तु, ढुण्डिराज शर्मा रुकुम, तारा आचार्य परासी, दिनेश गुरुङ्ग परासी, दिवाकर अर्याल पाल्पा, दुर्गा बुढाथोकी रुकुम, नारायण पौडेल गुल्मी, निरज चापागाई बर्दिया, प्रकाश पौडेल कपिलवस्तु, प्रकाश भुसाल अर्घाखाँची, प्रकाश वैद्य प्युठान, बेहगराम थारु बर्दिया, मिनप्रसाद ज्ञवाली रुपन्देही, मेघदेव पन्त रुपन्देही, राजेन्द्र सापकोटा बर्दिया, शिव थापा दाङ र सर्वराज खत्री बाँके । 

२६. साहित्य कला तथा संस्कृति विभाग – प्रमुख नन्दलाल शर्मा रुकुम, उपप्रमुख सिता आचार्य रोल्पा, सदस्यहरु कपिल कुँवर पाल्पा, कमला चुँदाली कपिलवस्तु, खिमबहादुर जि.सी.प्युठान, ठाकुर पोखरेल कपिलवस्तु, डा.कपिलदेव लामिछाने रुपन्देही, डा.दिपक गौतम रुकुम, दिनमणी बेल्वासे अर्घाखाँची, दिलशोभा पुन गुल्मी, परशुराम बुढा रोल्पा, प्रकाश रन्का रुकुम, प्रमोद धिताल दाङ्ग, बेदना गुरुङ्ग गुल्मी, भेजन गुरुङ्ग रोल्पा, महादेव गुरुङ्ग बर्दिया, मुरारी पराजुली रुपन्देही, रमेश क्षेत्री परासी, राजेन्द्र जि.सी. अर्घाखाँची, शुस्मा सागर देवकोटा बर्दिया, सन्दिप राना प्युठान र सोमनाथ अर्याल पाल्पा । 

२७. स्थानीय तह विभाग – प्रमुख रामसुर बुढा रुकुम, उपप्रमुख सिता न्यौपाने दाङ, सदस्यहरु इन्द्रबहादुर बुढा रोल्पा, कन्हैया चौधरी परासी, किसुनचन्द्र चौधरी रुपन्देही, गणेश श्रेष्ठ दाङ, गुरुप्रसाद पोखरेल प्युठान, गोकर्णबहादुर क्षेत्री रुपन्देही, चण्डीप्रसाद पाण्डे परासी, जिवलाल भुसाल अर्घाखाँची, दोहना थारु बाँके, पिताम्बर सारु अर्घाखाँची, पुरुषोत्तम बराली प्युठान, बेदबहादुर खण्डलुक पाल्पा, भभुतेप्रसाद चौधरी कपिलवस्तु, भिमबहादुर मल्ल रुकुम, भुवनेश्वर पौडेल दाङ, मानबहादुर कुँवर गुल्मी, मोदबहादुर घर्ति रोल्पा, लक्ष्मण बोहोरा बर्दिया, सरस्वती चिदी पाल्पा, सरिता ढकाल कपिलवस्तु र सोमनाथ सापकोटा गुल्मी । 

२८. स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग – प्रमुख यादवबहादुर रायमाझी पाल्पा, उपप्रमुख सरस्वती न्यौपाने प्युठान, सदस्यहरु आशमाया बजगाई बाँके, कृष्णबहादुर डागी रोल्पा, गंगा पुन रुकुम, गोविन्द घिमिरे प्युठान, चिरञ्जिवी खनाल अर्घाखाँची, चोपकान्त चौधरी कपिलवस्तु, ज्वाला पौडेल दाङ, टिका पाण्डे पाल्पा, टेवप्रसाद पाण्डे बर्दिया, दिपक पुन रुपन्देही, नाथु थारु कपिलवस्तु, निमानन्द न्यौपाने परासी, निरबहादुर थापा अर्घाखाँची, पारस भण्डारी गुल्मी, प्रकाश विष्ट दाङ्ग, बिक्रम बि.सी. परासी, रेमबहादुर दिशा पाल्पा, शिव ज्ञवाली रुपन्देही, श्याम शाक्य बाँके, समिर खत्री प्युठान, सोमनाथ शर्मा रुपन्देही, हरि पौडेल रुकुम र हरिबहादुर कुँवर गुल्मी । बुटवल पोस्टबाट

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
मुख्य समाचार

काठमाडौं : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (माले)ले पार्टी महासचिव सीपी मैनाली सवार कार दुर्घटना नियोजित भएको

एजेन्सी : बालीनाली नष्ट गर्ने सलहबाट जोगाउन चीनले छिमेकी राष्ट्र पाकिस्तानमा एक लाख हाँस पठाउन

काठमाडौं : प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकारले विकास र सुशासनका लागि राम्रा काम गरिरहे पनि

काठमाडौं : प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्नो जन्मदिनमा काटिएको केकको विषयलाई मुद्दा बनाएर कांग्रेसले राजनीति

जनकपुरधाम : जनकपुरधाममा रहेको सार्वजनिक महत्वको पोखरीको अस्तित्व समाप्त हुने अवस्थामा रहेको छ । त्यहाँको

काठमाडौं : कार दुर्घटनामा परी घाइते भएका नेकपा मालेका महासचिव सीपी मैनालीको उपचार धापासीस्थित ग्राण्डी

काठमाडौं : पेट्रोलियम पदार्थमा प्रतिलिटर १० रुपैयाँ कर लगाउने निर्णय भएको छ । फागुन १२

काठमाडौं : चौथो संस्करणको एभरेष्ट प्रिमियर लिग (ईपीएल) टी–ट्वान्टी क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक भएको छ।

काठमाडौं : काठमाडौं महानगरपालिकाको हटलाइन नम्बरमा नियमित फोहर सङ्कलन गर्न र धुलोमुक्त काठमाडौँ बनाउनुपर्नेजस्ता विषयमा

एजेन्सी : आर्थिक समस्यासँग जुझ्न हङ्‍कङको सरकारले त्यहाँका स्थायी बासिन्दालाई १२ सय अमेरिकी डलर बराबर

काठमाडौं : नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले आफू प्रधानमन्त्री रहेको मन्त्रिपरिषद् वा आफ्नो सङ्लग्नतामा अन्य

काठमाडौं : आजका युवा बिलासितातर्फ आकर्षित भएका छन् । उनीहरु छिट्टै सम्भ्रान्त हुने सपना देख्ने